Temat: Kapitalne pieniądze Prowadzący: prof.dr hab.inż. Krzysztof Malik Termin: 16.11.2019 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Tradycje świąteczne w krajach naszych przyjaciół - International Christmas Prowadzący: mgr Marta Dębowska + obcokrajowcy Termin: 14.12.2019 r.
Temat: Kriogenika w przemyśle spożywczym Prowadzący: dr inż. Łukasz Biłos Termin: 11.01.2020 r.
Temat: Magiczny Świat Drukarki 3D Prowadzący: dr hab. inż. Krzysztof Żak Termin: 01.02.2020 r.
Temat: Zamawiam i mam – czyli jak paczka trafia do mnie Prowadzący: dr inż. Małgorzata Dendera-Gruszka Termin: 07.03.2020 r.
Temat: Spotkanie sportowe Prowadzący: Termin: 25.04.2020 r.
Odbiór zestawów upominkowych
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że nadal można odbierać zestawy upominkowe.
Po zestawy można zgłaszać się do naszego biura (Sekcja Promocji i Kultury, ul. Prószkowska 76, bud nr 5, pok., 306) KONIECZNIE, dla Państwa wygody, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym : Kamil Kalinowski, tel. 77 449 8127, k.kalinowski@po.edu.pl lub Małgorzata Baldysz, 77 449 8129, m.baldysz@po.edu.pl, dpo@po.edu.pl
W celu ułatwienia odbioru gadżetów mogą Państwo odbierać zestawy dla znajomych uczestników DPO. Każdorazowo trzeba będzie potwierdzić odbiór na liście u pracownika Sekcji.
Pozdrawiamy, Zespół DPO
Finał XII edycji DPO
Nasi najmłodsi studenci mają podwójny powód do radości: zakończył się rok szkolny i… rok akademicki na Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Choć wszyscy cieszą się z wakacji – słuchaczom DPO będzie na pewno brakować ciekawych wykładów. W tej edycji dotyczyły one m. in. kriogeniki, paczkomatów i druku 3D. W kolejnej będą jeszcze ciekawsze!
Więcej informacji...
Zakończenie zajęć w ramach DPO
Szanowni Państwo, niniejszym informujemy, że o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna 20 czerwca br. planujemy zrobić zakończenie zajęć w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
Spotkanie odbędzie się, zgodnie z planem, w II Kampusie, na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, przy ul. Prószkowskiej 76.
W tym dniu, nie będzie wykładu, chcielibyśmy jednak rozstrzygnąć konkurs biblioteczny, wręczyć dyplomy i zestawy upominkowe.
Dla zachowania zasad bezpieczeństwa oraz aby jak najsprawniej przeprowadzić całą procedurę dyplomy będą bezimienne, z możliwością samodzielnego uzupełnienia.
Zakończenie planujemy przeprowadzić w 50 osobowych grupach, w półgodzinnych odstępach czasu. Grupy zostaną utworzone automatycznie po 50 osób kolejnych osób z listy. W kolejnych wiadomościach dostaną Państwo szczegółowe informacje na temat grupy, godziny spotkania, miejsca zbiórki itp.
Jednocześnie już teraz prosimy o zastosowanie się do aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarnych (konieczność posiadania maseczki, zachowanie odległości itp.). My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań aby zapewnić państwu jak najbardziej komfortowe i bezpieczne warunki spotkania.
Z wyrazami szacunku mgr Małgorzata Baldysz Dziecięca Politechnika Opolska
Spotkanie 25 kwietnia br. - odwołane
Szanowni Państwo, w związku z ogłoszonym stanem epidemii, z żalem informujemy, że najbliższe/ostatnie spotkanie w ramach
Dziecięcej Politechniki Opolskiej zaplanowane na 25 kwietnia br. nie odbędzie się.
Wykład połączony z rozdaniem dyplomów zostanie zorganizowany w najbliższym możliwym terminie.
Poinformujemy Państwa o tym z wyprzedzeniem. Aktualne informacje będą ukazywać się na stronie internetowej DPO.
Pozdrawiamy serdecznie, zespół DPO
Konkurs: „Biblioteka w emotikonie”
Uwaga: Ostatnia szansa, konkurs trwa tylko do 7 marca. br. W imieniu Biblioteki Politechniki Opolskiej zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pod tytułem „Biblioteka w emotikonie”.
Terminy składania prac konkursowych to: 11 stycznia, 1 lutego i 7 marca 2020 r.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 25 kwietnia 2020 r.
Szczegóły na temat konkursu znajdziecie w Regulaminie. Zapraszamy!
Edycja 2018/2019
OPOLE
Temat: Z łazikiem marsjańskim na TY Prowadzący: dr hab. Inż. Mirosław Szmajda, prof.PO Termin: 17.11.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Postęp techniczny i jego wpływ na codzienność policyjnej służby Prowadzący: asp.szt. Maciej Kędra Termin: 15.12.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Kriogenika w przemyśle spożywczym Prowadzący: dr inż. Łukasz Biłos Termin: 19.01.2019 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Wokół nas, powietrze, woda i… Prowadzący: dr inż. Grzegorz Borsuk Termin: 16.02.2019 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Księgowa, programista a może coolhunter Prowadzący: dr Sabina Kubiciel – Lodzińska Termin: 16.03.2019 r.
Temat: Zaangażowanie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w misje wojskowe poza granicami kraju. 20 lat w NATO Prowadzący: Wykład wygłosi przedstawiciel wojska polskiego Termin: 13.04.2019 r.
STRZELCE OPOLSKIE
Temat:UWAGA: Wykład odbywa się w Opolu. Z łazikiem marsjańskim na TY. Prowadzący: dr hab. Inż. Mirosław Szmajda, prof.PO Termin: 17.11.2018 r.
Temat: Postęp techniczny i jego wpływ na codzienność policyjnej służby Prowadzący: asp.szt. Maciej Kędra Termin: 15.12.2018 r.
Temat: Kriogenika w przemyśle spożywczym Prowadzący: dr inż. Łukasz Biłos Termin: 19.01.2019 r.
Temat: Wokół nas, powietrze, woda i… Prowadzący: dr inż. Grzegorz Borsuk Termin: 16.02.2019 r.
Temat: Księgowa, programista a może coolhunter Prowadzący: dr Sabina Kubiciel – Lodzińska Termin: 16.03.2019 r.
Temat:UWAGA: Wykład odbywa się w Opolu. Zaangażowanie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w misje wojskowe poza granicami kraju. 20 lat w NATO. Prowadzący: Wykład wygłosi przedstawiciel wojska polskiego Termin: 13.04.2019 r.
Zmarł Pan Karol Cebula
Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o odejściu wspaniałego człowieka, przyjaciela i darczyńcy Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
Pan Karol Cebula był inicjatorem i fundatorem wykładów DPO dla dzieci ze Strzelec Opolskich. Osobiście brał udział w naszym projekcie, na każdym kroku okazywał serce i dopytywał, jak jeszcze mógłby pomóc, a radość małych studentów traktował, jak największą nagrodę za swój trud.
W regionie zasłynął jako wybitny przedsiębiorca (założyciel m.in. Intersilesii), twórca i wydawca „Strzelca Opolskiego”, filantrop zaangażowany w pomoc szpitalom, seniorom i dzieciom, wielki społecznik, mecenas kultury i samorządowiec.
Dla nas – studentów i organizatorów DPO – na zawsze pozostanie Kochanym Panem Karolem.
Zespół Dziecięcej Politechniki Opolskiej
Wykład I: Z łazikiem marsjańskim na TY
Pomagam zwierzętom - zbiórka darów
Drodzy Studenci Dziecięcej Politechniki Opolskiej!
Zachęcamy Was abyście aktywnie włączyli się w akcję pomocy zwierzakom i na wykład 15 grudnia przynieśli:
kołdry, poduszki ( nie mogą być z pierza ) koce, dywaniki, poszewki, prześcieradła itp. – wszystko to z czego można zrobić legowiska
wykładziny PCV lub stare dywany, do ocieplenia i uszczelnienia bud i kojców
potrzebne są również smycze, obroże, szczotki, zabawki (nie pluszaki !) oraz karma lub zwykły ryż.
Zgłaszajcie nam też osoby, instytucje, domy tymczasowe z Waszej okolicy które potrzebują takiej pomocy!!!
Chętnie przekażemy im część darów ze zbiórki. Zapraszamy do udziału w akcji.
Pozostajemy do waszej dyspozycji pod adresem: dpo@po.opole.pl.
Temat: Inni, ale jednak tacy sami Prowadzący: dr Justyna Charaśna-Blachucik Termin: 09.12.2017 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Uwaga! Drony! Prowadzący: dr inż. Stanisław Anweiler Termin: 10.02.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Droga do Nowej Kartaginy Prowadzący: dr hab. inż. Krzysztof Zatwarnicki, prof. PO, Marek Zatwarnicki Termin: 10.03.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Sterowanie komputerem za pomocą mózgu Prowadzący: dr inż. Szczepan Paszkiel Termin: 14.04.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Mistrzowski finał DPO Dziecięca Politechnika Opolska dobiega już końca, na szczęście tylko jej 10. edycja! Projekt, który już od dekady cieszy się ogromnym zainteresowaniem i sympatią małych studentów będzie trwał dopóty, dopóki starczy dziecięcej ciekawości (a ta nie kończy się nigdy!), a tymczasem zapraszamy na wykład wieńczący jubileusz, czyli obiecaną niespodziankę.
Pięciuset małych studentów dowiedziało się już m. in. z czego zbudowany jest świat, jak działają drony i czym walczyli gladiatorzy, po wiadomościach z fizyki, informatyki i historii pora więc na sport, zwłaszcza, że pora roku (i wakacje za pasem) zachęcają do aktywności!
Szanowni Państwo,
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, gdzie będzie można złożyć wniosek, zasięgnąć pełnej informacji na temat inicjatywy, a karty zostaną przesłane pocztą na adres domowy.
Opolska Karta Rodziny i Seniora (OKRiS) jest jednym z narzędzi wspierania rodzin wielodzietnych, zastępczych oraz osób starszych – mieszkańców województwa opolskiego.
Opolską Kartę Rodziny i Seniora otrzymać mogą:
rodziny z co najmniej dwojgiem dzieci w wieku do 25 lat, jeżeli kontynuują naukę,
rodziny zastępcze, rodzinne i instytucjonalne domy dziecka,
rodziny wychowujące dziecko niepełnosprawne (bez ograniczeń wiekowych),
osoby sprawujące opiekę nad osobami zależnymi,
osoby starsze, które ukończyły 65 rok życia.
O kartę mogą ubiegać się tylko osoby mieszkające na terenie województwa opolskiego.
Korzyści z posiadania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora to możliwość korzystania ze zniżek oferowanych przez Partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, którymi są wojewódzkie jednostki kultury (Filharmonia Opolska im. J. Elsnera, Teatr im. J. Kochanowskiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Muzeum Wsi Opolskiej, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu) oraz firmy prywatne (sklepy z artykułami dla rodzin, usługi i produkty dla domu, ochrona zdrowia, edukacja, kultura, rekreacja i wypoczynek).
Temat: Inni, ale jednak tacy sami Prowadzący: dr Justyna Charaśna-Blachucik Termin: 09.12.2017 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Uwaga! Drony! Prowadzący: dr inż. Stanisław Anweiler Termin: 10.02.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Droga do Nowej Kartaginy Prowadzący: dr hab. inż. Krzysztof Zatwarnicki, prof. PO, Marek Zatwarnicki Termin: 10.03.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Sterowanie komputerem za pomocą mózgu Prowadzący: dr inż. Szczepan Paszkiel Termin: 14.04.2018 r. Zobacz zdjęcia z wykładu...
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że najbliższe spotkanie w ramach DPO będzie nieco dłuższe.
Po wykładzie „Człowiek a środowisko – wzajemnie relacje” przygotowaliśmy dla Państwa krotką niespodziankę muzyczną – warsztaty artystyczno – edukacyjne prowadzone przez Filharmonię Opolską.
Szacujemy, że cale spotkanie (wykład + koncert) potrwają około 75-80 minut.
Podziękowanie za zbiórkę żywności, zabawek i odzieży dla osób potrzebujących
Kierownik i pracownicy ośrodka pomocy społecznej w Białej pragną podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę żywności, zabawek i odzieży dla osób potrzebujących z terenu naszej gminy.
Dziękujemy pracownikom i studentom Politechniki Opolskiej, dzięki którym możliwe stało się wsparcie rzeczowe osób najuboższych w tym szczególnym czasie Bożego Narodzenia.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz złożyć Państwu, moc gorących życzeń, dużo ciepła, radości i wszelkiej pomyślności, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów, samych sukcesów i wszelkiej pomyślności.
Kierownik i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej
Temat: „Czy mam coś w sobie z dinozaura?”. Wykład inauguracyjny.
Prowadzący: prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf
Termin: 14.11.2015
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: „Kapitalne inwestowanie”.
Prowadzący: prof. dr hab. Krzysztof Malik
Termin: 05.12.2015
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: „Pioruny i błyskawice - czy należy ich się bać”.
Prowadzący: dr hab. inż. Waldemar Skomudek, prof. PO
Termin: 16.01.2016
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: „Transportery – maszyny pomocne ludziom”.
Prowadzący: dr hab. inż. Krystian Czernek, prof. PO
„Przez muzykę na Politechnikę” - prezentacja muzyczna i mini recital zespołu Adrian Białek Quartet.
Temat: „Czy mam coś w sobie z dinozaura?”. Wykład inauguracyjny w Opolu.
Prowadzący: prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf
Termin: 14.11.2015
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: „Kapitalne inwestowanie”.
Prowadzący: prof. dr hab. Krzysztof Malik
Termin: 05.12.2015
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: „Pioruny i błyskawice - czy należy ich się bać”.
Prowadzący: dr hab. inż. Waldemar Skomudek, prof. PO
Termin: 16.01.2016
Zobacz film z wykładu...
Temat: „Transportery – maszyny pomocne ludziom”.
Prowadzący: dr hab. inż. Krystian Czernek, prof. PO
Termin: 20.02.2016
Temat: „Jak funkcjonujemy w wysokich i niskich temperaturach?”.
Prowadzący: dr hab. Renata Szyguła
Termin: 12.03.2016
Temat: „Robot przyjacielem człowieka”. Wykład w Opolu.
Prowadzący: dr hab. inż. Krystyna Macek – Kamińska, prof. PO; dr hab. inż. Ryszard Beniak, prof. PO
Termin: 16.04.2016
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Uroczyste zakończenie VIII edycji DPO
Naszej 50-letniej uczelni towarzyszy na rynku edukacji dumna ośmiolatka: Dziecięca Politechnika Opolska. Choć dużo młodsza, również dorobiła się renomy i sporej, dwutysięcznej, rzeszy absolwentów, do których dołączyło w minioną sobotę kolejnych pięciuset słuchaczy.
Końcowy wykład pt. ,,Robot przyjacielem człowieka” wygłosiła pani prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prof. PO, która opowiedziała studentom, między innymi, o robotach-kelnerach. W wykładzie wziął też udział dr hab. inż. Ryszard Beniak, prof. PO, który przyprowadził dwa roboty humanoidalne: Sigmę i Pi. Może i nie przyniosłyby bez szwanku tacy z napojami, ale za to nadrobiły sympatycznością.
Relacja studentki DPO z pobytu na University of Applied Sciences w Vaasie
Jestem Dalia. Może myślicie, że jestem kwiatkiem, ale nic z tych rzeczy. Mam 11 lat i niedawno byłam w Vaasie. Vaasa to fajne miasto w zachodniej Finlandii, nad Zatoką Botnicką. Zatoka Botnicka to najbardziej wysunięta na północ część Morza Bałtyckiego, pomiędzy zachodnim wybrzeżem Finlandii a wschodnim brzegiem Szwecji.
Podczas zimy, zatoka ta bywa cała skuta lodem. Jeszcze w marcu, gdy tam byłam, chodziłam po zamarzniętej zatoce, oczywiście tak długo dopóki moja mama nie kapnęła się, że nie jest to rozległa łąka, tylko zamarznięte morze. No i skończyło się chodzenie po wodzie.
W Vaasie mieszka około 60 tysięcy osób. Słyszałam opinie, że to niewiele jak na miasto, ale mają tam za to trzy uczelnie wyższe.
Jedna z nich to Vaasa University of Applied Sciences, w fińskim skrócie VAMK. Miałam możliwość zobaczyć tę uczelnię. Na zewnątrz i w środku było dużo pomarańczowego koloru i prawie wszyscy studenci do obiadu pili mleko. Brałam tam udział w targach edukacyjnych, podczas których prezentowały się różne uczelnie.
Przy jednym ze stoisk spotkałam Rektora z uczelni w Ghanie. Był tak uprzejmy, że zgodził się na wspólne zdjęcie. Dostałam od niego także prawdziwą ghańską czekoladę!
W Vassie zwiedzałam także fabrykę produkującą silniki do statków. Były przeogromne. W jednej z hal produkcyjnych części do silników składały roboty, dokładnie takie jak te, o których słyszałam na jednym z naszych wykładów.
W Vasssie w marcu było dużo śniegu i wiał zimny wiatr, ale za to ludzie byli bardzo ciepli i serdeczni.
Dalia, studentka Dziecięcej Politechniki Opolskiej
"Wypłyń na szerokie wody przyjaźni". Eodzinne warsztaty lalkowe, spektakl i akcja charytatywna
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie, którego efektem będzie symboliczne ocalenie lalek-zwierzątek. Schronienie lalki znajdą w rękach dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych w opolskich szpitalach.
Będzie to kolejna wspólna i wspaniała akcja wykonana przy ogromnym zaangażowaniu Fundacji „Dr Clown” (wcześniejsze dotyczyły obchodów Światowego Dnia Chorego). Wolontariuszy Fundacji – Doktorów Clownów, którzy leczą śmiechem, będziecie mogli spotkać na każdym etapie realizacji tego projektu!
Nie ma lepszej okazji do nauki współpracy i twórczej ekspresji niż wspólne, artystyczne działanie! Zapraszamy serdecznie na warsztaty tworzenia lalek teatralnych – postaci zwierząt z biblijnej Arki, które dzieci i dorośli będą mogły wykreować wspólnie, pod bacznym okiem i z pomocą naszych plastyków i modelatorów, na co dzień tworzących najpiękniejsze lalki scen Opolszczyzny! Pomogą także wolontariusze - Doktorzy Clowni!
Uczestnicy tych darmowych warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję zakupić bilety na spektakl „Na Arce o ósmej” w promocyjnej cenie 10 zł (zarówno bilet ulgowy i normalny). „Na Arce o ósmej” to spektakl Opolskiego Teatru Lalki i Aktora opowiadający o przyjaźni trzech pingwinów. [...]
Do udziału w projekcie zapraszają Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Szanowni Państwo, jako organizatorzy DPO serdecznie i gorąco dziękujemy
za wsparcie naszej grudniowej akcji zbierania darów. Bardzo nas cieszy,
że proponowane przez nas akcje społeczne spotykają się z tak dużym
odzewem z Waszej strony. To bardzo budujące, że dzieci prócz zdobywania
wiedzy rozbudzają swoja społeczną wrażliwość.
Dodamy tylko, że darów było tyle, że objętościowo zapakowaliśmy po sufit
ponad połowę powierzchni bagażowej dużego uczelnianego auta. Wszystkie
zawiezione paczki zostały przyjęte z ogromną radością:-) .
Serdecznym podziękowaniom nie było końca, włącznie z telefonami oraz
sms-ami od opiekuna świetlic.
Załączona laurka jest tylko jednym z przejawów tych podziękowań.
Z serdecznymi pozdrowieniami
zespół DPO
Edycja 2014/2015
OPOLE
Temat: Niewidzialne promienie X wokół nas
Prowadzący: dr inż. Grzegorz Jezierski
Termin:
15.XI.2014, godz. 10:00 i 12:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Komunikacja, negocjacje i manipulacja
Prowadzący: dr inż. Łukasz Dymek
Termin:
6.XII.2014, godz. 10:00 i 12:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Jak działa Internet i jak pisać gry
Prowadzący: dr inż. Anna Zatwarnicka, Piotr Zatwarnicki
Termin:
10.I.2015, godz. 10:00 i 12:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Słowa, gesty, znaki - języki obce i ojczyste, czyli jak się porozumiewamy
Prowadzący: dr Agnieszka Kossowska i mgr Magdalena Dolińska
Termin:
21.II.2015, godz. 10:00 i 12:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Człowiek a samochód - wzajemne relacje
Prowadzący: dr hab. inż. Jarosław Mamala, prof. PO
Termin:
21.III.2015, godz. 10:00 i 12:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Niewidzialne promienie X wokół nas
Prowadzący: dr inż. Grzegorz Jezierski
Termin:
15.XI.2014, godz. 14:00
Uwaga: wykład odbędzie się w auli Łącznika Politechniki Opolskiej
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Komunikacja, negocjacje i manipulacja
Prowadzący: dr inż. Łukasz Dymek
Termin:
6.XII.2014, godz. 14:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Jak działa Internet i jak pisać gry
Prowadzący: dr inż. Anna Zatwarnicka, Piotr Zatwarnicki
Termin:
10.I.2015, godz. 14:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Słowa, gesty, znaki - języki obce i ojczyste, czyli jak się porozumiewamy
Prowadzący: dr Agnieszka Kossowska i mgr Magdalena Dolińska
Termin:
21.II.2015, godz. 14:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Człowiek a samochód - wzajemne relacje
Prowadzący: dr hab. inż. Jarosław Mamala, prof. PO
Termin:
21.III.2015, godz. 14:00
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Dlaczego postaci w bajkach mówią ludzkim głosem?
Prowadzący: mgr Wojciech Najda
Termin:
25.IV.2015, godz. 14:00
Uwaga: wykład odbędzie się w auli Łącznika Politechniki Opolskiej
Zobacz zdjęcia z wykładu (grupa I)...
Edycja 2013/2014
OPOLE
Temat: Jak żyją i uczą się dzieci w Chinach?
Prowadzący: prof. Jiang Huijuan
Termin: 16.XI.2013, godz.10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki
Prowadzący: dr inż. Joanna Rut
Termin: 7.XII.2013, godz.10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Co w stawach piszczy?
Prowadzący: dr Dawid Bączkowicz
Termin: 1.II.2014, godz.10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Robot - przyjaciel, pomocnik i wróg
Prowadzący: Piotr Śnieżek (student Wydziału Mechanicznego)
Termin: 8.III.2014, godz.10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Odkryj fotografię - dlaczego "świat stoi na głowie"
Prowadzący: mgr Sławoj Dubiel
Termin: 5.IV.2014, godz.10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
BRZEG
Temat: Jak żyją i uczą się dzieci w Chinach?
Prowadzący: prof. Jiang Huijuan
Termin: 23.XI.2013r., godz. 10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki
Prowadzący: dr inż. Joanna Rut
Termin: 14.XII.2013, godz. 10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Co w stawach piszczy?
Prowadzący: dr Dawid Bączkowicz
Termin: 8.II.2014, godz. 10
Zobacz film z wykładu...
Temat: Robot - przyjaciel, pomocnik i wróg
Prowadzący: Piotr Śnieżek (student Wydziału Mechanicznego)
Termin: 15.III.2014, godz. 10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Odkryj fotografię - dlaczego "świat stoi na głowie"
Prowadzący: mgr Sławoj Dubiel
Termin: 12.IV.2014, godz.10
Zobacz zdjęcia z wykładu...
STRZELCE OPOLSKIE
Temat: Jak żyją i uczą się dzieci w Chinach?
Prowadzący: prof. Jiang Huijuan
Termin: 16.XI.2013, godz. 13 Uwaga: wykład odbędzie się w auli Łącznika Politechniki Opolskiej
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki
Prowadzący: dr inż. Joanna Rut
Termin: 7.XII.2013, godz. 13
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Co w stawach piszczy?
Prowadzący: dr Dawid Bączkowicz
Termin: 1.II.2014, godz. 13
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Robot - przyjaciel, pomocnik i wróg
Prowadzący: Piotr Śnieżek (student Wydziału Mechanicznego)
Termin: 8.III.2014, godz. 13
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Odkryj fotografię - dlaczego "świat stoi na głowie"
Prowadzący: mgr Sławoj Dubiel
Termin: 5.IV.2014, godz. 13 Uwaga: wykład odbędzie się w auli Łącznika Politechniki Opolskiej
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Edycja 2012/2013
Temat: "Chiński zwierzyniec - zwierzęta w baśniach i w przyrodzie w Państwie Środka"
Prowadzący: mgr Honorata Gorgoń
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: "Odkrywamy tajemnice genów"
Prowadzący: dr Edyta Majorczyk, mgr Iwona Gilowska
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: "Złota godzina - System ratowania ofiar wypadków drogowych"
Prowadzący: dr hab. inż. Andrzej Augustynowicz, prof. PO
Zobacz zdjęcia z wykładu...
Temat: Precyzyjni szermierze Prowadzący: dr hab. Zbigniew Borysiuk
Zobacz zdjęcia z wykładu... Wspólne wyjście do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. "Miłość do trzech pomarańczy" Zobacz zdjęcia...